POKONAJ SWÓJ STRACH


STRACH MA WIELKIE OCZY Pokonaj swój strach w 6 krokach 

1. Zdefiniuj przyczynę. By z walczyć że strachem, lekiem, czy obawą pierwszym krokiem jest poznanie jego źródła. To niezbędny krok, gdyż musisz wiedzieć z czym się mierzysz. 


2. Co może stać się najgorszego. Zastanów się nad konsekwencjami swoich działań. Przez chwilę pomyśl, co może wydarzyć się najgorszego. Jeśli uznasz, że jeśli nie grozi Ci śmierć czy kalectwo i nie wywołasz kolejnej wojny światowej. To może warto działać pomimo lęku. 


3. Pierwszy krok. Zrób pierwszy krok. To brzmi jak banał, ale to bardzo istotny moment w przełamywaniu swojego leku i niezbędny jednocześnie w realizacji swoich pragnień. Przyglądaj się sobie i swoim reakcją. Kiedy oswoisz się z nową sytuacją, zwiększ dawkę i stawiaj kolejne kroki. 


4. Zaplanuj naukę. Robisz coś nowego, stajesz przed nowym wyzwaniem. Nie zakładaj, że wszystko pójdzie perfekcyjnie i idealnie. Pamiętaj, jesteś w procesie nauki. 


5. Przekieruj uwagę. Zajmij swój umysł czymś innym, daj mu inną pożywkę. Zajmij się pracą, czytaj, ćwicz fizycznie. Jeśli zostawisz zbyt wiele wolnej przestrzeni, to wiedz, że mamy tendencje do nadmiernego analizowania sytuacji i koncentrowaniu się na obawach. 


6. Kontroluj oddech. Spokojny i głęboki oddech, skutecznie odwróci uwagę Twojego umysłu. Zawsze kiedy znajdziesz się w nowej sytuacji, która sprawi Ci dyskomfort, oddychaj spokojnie i głęboko do przepony, dokładnie tak jak wtedy, kiedy jesteś spokojny i zrealizowany.

Łukasz

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White YouTube Icon
  • White Instagram Icon
  • White LinkedIn Icon

Moją misją jest wzbudzenie w Tobie potężnej siły napędowej, która może zmienić każdą wizję, marzenie, cel czy pragnienie w rzeczywistość.


Powodzenie nie jest dziełem przypadku czy szczęścia, sukces można wypracować, ciężką pracą, wytrwałością i poświęceniem.