ODWAGA JEST KLUCZEM DO PEŁNI ŻYCIA

W świecie dynamicznych zmian i nowości, umiejętność odważnego podejmowania wyzwań jest niezwykle cenna, gdyż lęk przed zmianami pojawia się praktycznie zawsze.


Odwaga zazwyczaj kojarzy się z wyjściem na ring czy skokiem na bungee, ale potrzebna jest praktycznie każdego dnia. Jest niezbędna i wręcz konieczna w życiu. Niezależnie czy chcesz poprosić szefa o podwyżkę, zaprosić dziewczynę na randkę czy otworzyć własną działalność, będziesz musiał zmierzyć się ze swoimi lękami i zdobyć się na odwagę, by zrealizować swoje pragnienia.

Czy bycia odważnym można się nauczyć?


Oczywiście, że tak! Niestety… Gotowości do działania w kierunku wybranego celu pomimo obecności ryzyka i niepewności, czyli odwagi - niestety nie uczą w szkole. Każdy z nas jest z natury bardziej bądź mniej odważny. Nie oznacza to jednak, że jeśli do tej pory raczej unikałeś sytuacji, w których powinieneś podejmować śmiałe decyzje bądź działania, nie możesz się tego nauczyć.


„Do odważnych świat należy”.

Stare, wyświechtane?


Moim zdaniem absolutnie ponadczasowe. Znam wiele osób, które śmiało spełniają swoje marzenia i realizują bardzo ambitne cele. Czytałem o ludziach, którzy dokonują tego, o czym inni boją się nawet śnić. Wszystkich tych ludzi, łączy jedna cecha – działają odważnie. Czasem słyszymy, że ktoś się nie boi, nie ma strachu…  Odwaga to nie brak strachu, ale działanie mimo niego!

To, że odczuwasz jakieś obawy oznacza, że masz także racjonalny umysł. Strach jest normalnym stanem. Dobrze, że go odczuwasz. Nie powinien Cię jednak oddalać od realizacji tego, co dla Ciebie ważne. Odwaga to nie brak obaw, ale działanie pomimo nich!!!

Wśród niezliczonych rzeczy, których możesz się w życiu nauczyć, odwaga jest tą, która naprawdę decyduje o życiowym powodzeniu, możesz się jej nauczyć, tak jak jazdy na rowerze czy pływania. A kiedy ją opanujesz, zanikają granice tego, co jesteś w stanie osiągnąć. Za każdym Twoim strachem czeka na Ciebie osoba, którą chcesz się stać. Zawsze, kiedy zrobisz coś, pomimo strachu, pozostanie w Tobie odwaga, której to wymagało. Przy odpowiednim nakładzie pracy, odwaga może stać się Twoją drugą naturą, a podwyższone tętno zacznie oznaczać podniecenie, ekscytację, a nie przerażenie. 

ODWAGA JEST KLUCZEM DO PEŁNI ŻYCIA!


Łukasz

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White YouTube Icon
  • White Instagram Icon
  • White LinkedIn Icon

Moją misją jest wzbudzenie w Tobie potężnej siły napędowej, która może zmienić każdą wizję, marzenie, cel czy pragnienie w rzeczywistość.


Powodzenie nie jest dziełem przypadku czy szczęścia, sukces można wypracować, ciężką pracą, wytrwałością i poświęceniem.