KTO JEST TWOIM NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM?


"Moim najlepszym przyjacielem jest ten, kto pozwala mi wydobyć to, co we mnie najlepsze". - Henry FordZdaję sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach szczególnie, znaczenie słowa przyjaciel nabiera zupełnie innego przesłania. Gdy rozmawiam z ludźmi zauważyłem, że coraz więcej osób dość ostrożnie nazywa swoich znajomych przyjaciółmi. Zaczynają inaczej niż kiedyś dobierać sobie ludzi, których mogą tak nazwać.

Świat stał się tak otwarty i wiele tajemnic wychodzi na światło dzienne, że wielu ludzi po prostu obawia się zaufać drugiemu człowiekowi. Raczej dziś mówi się o znajomych niż o przyjaciołach. Większość ludzi ma jednego, dwóch lub trzech najbardziej zaufanych przyjaciół. To grono jest zawsze bardzo ścisłe.

Dla mnie jedną z najlepszych definicji słowa przyjaciel zapisał Henry Ford "Moim najlepszym przyjacielem jest ten, kto pozwala mi wydobyć to, co we mnie najlepsze". Takimi ludźmi uwielbiam się otaczać, bo to dzięki nim stawiam coraz odważniejsze kroki. Moje marzenia stają przede mną otworem, a ja sam zdecydowanie czuje wielkie wsparcie.

Jest tak wielu ludzi, którzy próbują ściągać nas w dół. Dlaczego więc wśród nich powinien być ktoś kogo nazywamy przyjacielem. Ja nie widzę takiej potrzeby. Dlatego Ci, których dziś nazywam przyjaciółmi wspierają mnie, a ja ich. Tak jest po prostu lepiej.

Łukasz

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White YouTube Icon
  • White Instagram Icon
  • White LinkedIn Icon

Moją misją jest wzbudzenie w Tobie potężnej siły napędowej, która może zmienić każdą wizję, marzenie, cel czy pragnienie w rzeczywistość.


Powodzenie nie jest dziełem przypadku czy szczęścia, sukces można wypracować, ciężką pracą, wytrwałością i poświęceniem.