Piątek 13-tego


54% Polaków wierzy w przynajmniej jeden przesąd - wynika z badania CBOS. Cofają się na widok czarnego kota, wierzą w pechowość wstawania z łóżka lewą nogą i oczywiście pechową trzynastkę.Rośnie również grupa wierząca w pozytywne przesądy, w fartowną siódemkę, trzymają kciuki za czyjeś powodzenie, wrzucających monetę do wody w jakimś szczególnym miejscu itp.


Ten temat jest dla mnie wyjątkowy, booooo… urodziłem się 13-go w piątek. Gdybym uwierzył w pechowość tego dnia, to zapewne marnie bym skończył.


Nie chcę się dziś rozpisywać o samospełniającej się przepowiedni i sile ludzkiego umysłu. Chcę byś przestał wierzyć, że masz pecha, a ktoś inny szczęście. Jeśli coś osiągniesz to nie mów, że Ci się „udało”. Niedawno pisałem, że na chorobę i zdrowie trzeba sobie zapracować. Oczywiście możesz teraz powiedzieć, że jedni mają gorzej a inni lepiej już na starcie. To prawda! Sam nie urodziłem się w miejscu sprzyjającym do rozwoju, nie byłem również nad wyraz uzdolniony czy inteligentny. Do wszystkiego co mam doszedłem własną pracą, uporem i ambicją, a wszystkiego czego nie mam, a chciałbym to mieć, zawdzięczam własnym zaniechaniom. Nie pisze w tym miejscu, oczywiście tylko o rzeczach materialnych.


Dziś wiem, że to co możemy nazywać potocznie pechem, sytuacje na które nie mamy wpływu i na pierwszy rzut oka nie wydają się sprzyjające, możesz przekuć w swoją siłę. Każdą niedogodność zamienić w swój atut. Najlepszym przykładem jest na to Nick Vujicic, którego miałem okazję poznać osobiście. Była dla mnie bardzo wyjątkowa chwila. Spotkanie, które dało mi wiele siły i wiary, że niemożliwe nie istnieje.


Jeśli kiedykolwiek pomyślisz, że Ty masz w życiu pecha, że Ci się nie układa, pomyśl przez chwilę o Nicku i zapal się do działania jego historią.


Ściskam Łukasz

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White YouTube Icon
  • White Instagram Icon
  • White LinkedIn Icon

Moją misją jest wzbudzenie w Tobie potężnej siły napędowej, która może zmienić każdą wizję, marzenie, cel czy pragnienie w rzeczywistość.


Powodzenie nie jest dziełem przypadku czy szczęścia, sukces można wypracować, ciężką pracą, wytrwałością i poświęceniem.